תודה לגברים שבדרכי

מכירים את התחושה שמשהו בלבכם אומר לכם לא ללכת לאיזה מקום? זה יכול להיות הרצאה, קורס, מופע, הזמנה של חברים. על פניו אירוע שנראה מאד אטרקטיבי, אבל לבכם אומר לכם אחרת. ובכל זאת, על אף הלב, אתם משתיקים את הקול הפנימי והולכים שולל אחר איזה דפוס ישן שכבר לא משרת את צמיחתכם…
מכירים את התחושה שהשפה שמשתמשים בה לידכם לא ממש נעימה לאוזניכם ובכל זאת אתם מצחקקים כי זה שמולכם סיפר בדיחה ולא נעים 'לבעס' אותו? הפרטים לא רלוונטיים, אך הדבר חוזר ונשנה: מילואים בצבא, מופעי בידור, תכניות טלוויזיה, סרטונים באינטרנט…

ברשותכם, אני רוצה לקחת שקית אשפה ענקית ולהכניס לתוכה את כל המילים והביטויים שגורמים לי להקיא כאשר אני שומעת אותם – כן, ממש. כל המילים והביטויים שמספרים מילואימניקים על נשים.
אתם ודאי יודעים במה מדובר.
אם אתה גבר וזיהית את עצמך כאחד שמשתמש לעתים בבדיחות הדעת באחד הביטויים האלה, דמיין את עצמך שאתה אומר זאת לבתך הקטנה. על המסרים האלה היא גדלה, גם אם לא אמרת לה אותם בפועל, כי הם היו במחשבותיך.  אולי זה יטלטל אותך טיפ-טיפה.

באותה נשימה אני רוצה להכניס לאותה שקית אשפה גם את כל הביטויים שנשים משתמשות בהם כדי להנמיך גברים. כל הביטויים שמציגים את "עולם הגברים" כמניאקים, ילדותיים, כוחניים, שתלטנים וגסי רוח. אם את אישה וזיהית עצמך כמשתמשת לעתים מתוך תסכול בביטויים כאלה, דמייני עצמך כאילו משדרת אותן לבנך הקטן.

את כל המילים והביטויים האלה אני מכניסה לשקית אשפה.לא משום שאני מתעלמת ממה שקורה סביבנו בתחום התקשורת בין המינים, אלא משום שאני לא רוצה לתת לזה מקום בחיי. משום שאני רוצה לייצר כאן תרבות אחרת. תרבות של שלום בין המינים.
את השקית הזאת (שעשויה מנייר ממוחזר, כמובן) אני רוצה לקבור באדמה, היודעת לעשות טרנספורמציה לזבל, כדי להפוך אותה לדשן שיצמיח פרחים ולהודות לעצמי על שהיה לי האומץ לעשות זאת בפומבי.

וכעת אני רוצה להודות לכל הגברים הנפלאים שבסביבתי הקרובה והרחוקה; גברים שהחליטו במודע להתחבר לאנרגיה הגברית הגבוהה והנפלאה שלהם; גברים שהודות לתמיכתם, לכבוד שהם חולקים לנשים, להערכה, לפרגון ולאהבה; אנו בטוחות להיות בשיא יופיינו ועצמתנו.
תודה לגברים המשולים למים חיים שמשקים את האדמה הפורייה שאנחנו. אני מודה לכל אותם גברים שגם בינם לבין עצמם הוקיעו את תרבות הזבל מהווייתם ומחשבותיהם.
לא רבותיי, זה לא חלק אינטגראלי וטבעי של הגבריות. זה חלק מתרבות מקולקלת שדבקה בנו כמו טפיל והגיע הזמן להתנקות ממנה. אביב זה זמן מצוין!

מהי אם כן אותה אנרגיה גברית בשיא יופייה? הנה כמה מאיכויותיה:
1. בניית יסודות ליצירת מרחב בטוח ומכיל, הצבת גבולות ברורים ובריאים היוצרים ביטחון למי שנמצא במרחב הזה להיות מי שהוא במלואו.
2. נוכחות יציבה, מבנית ורגשית, בהשראתה אישה חשה מוגנת וחופשייה כאחד.
3. נתינה – היכולת לתת בלב פתוח ורחב. נדיבות במחשבה, כוונה ומעשה.
4. דיוק – היכולת לדייק במילים ובמעשים מבלי ללכת סחור-סחור. לומר ולעשות את הדבר הנכון בזמן הנכון.
5. עדות – היכולת להיות כמו הר בנוף מתחלף – להיות עד וניטראלי, ללא שיפוט וללא הזדהות רגשית, מתוך התבוננות לשקף את המציאות למטרת לימוד וצמיחה.
6. עוצמה בהירות וכוון – היכולת לפעול בעוצמה אך ללא כוח, לעבר מטרה ברורה. שילוב העוצמה הבהירות והכיוון הם המאפשרים הגשמה ומימוש.
7. יכולת לחדור. זו מעלה מייד אסוציאציה מינית, אך אם תרחיבו את זווית הראייה, היכולת לחדור את החיים מבטאת חיים ערים, הפיכת חלק מ- , חבירה אל- , שותפות פעילה בניגוד לצפייה מהצד.
כל היכולות הללו קיימות כמובן גם בנשים. בכל אחד ואחת מאיתנו יש גם אנרגיה זכרית וגם נקבית, במינונים ובאיזונים שונים.

תודה לכולכם, גברים יקרים שבחיי ובחיי נשים רבות נוספות, על שותפותכם בדרך של בחירה בשלום ואהבה. לשמחתי הרבה אני רואה את נוכחותכם הולכת וגדלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × 3 =

דילוג לתוכן