עיסוי בשמנים ארומטיים

עיסוי בשמנים ארומאטיים מעורר מייד אסוציאציה של רוגע, הפגת מתחים ופינוק.
לאמיתו של דבר, שמנים אתריים שונים גורמים להשפעות שונות ואף מנוגדות.
שמנים מסוימים מרגיעים, ומפיגים מתחים, בעוד שאחרים ממריצים, ומעוררים מינית.

לעיסוי השפעות פיזיולוגיות שונות, ביניהן: סיוע בחילוף החומרים, איזון מחזור הדם; השפעה ממריצה על אנשים עייפים והשפעה מרגיעה על אנשים חסרי מנוחה, חיזוק המערכת החיסונית וסיוע בשמירת גמישות העור.

בעת העיסוי, השמן האתרי המדולל בשמן צמחי חודר דרך נקבוביות העור, נישא דרך הנוזל הבין-תאי שברקמות העור וחודר למערכת הדם, הנושאת אותו אל אברי הגוף. massierende hände 7

על מנת לנצל את מלוא הפוטנציאל של השמן האתרי, מומלץ לעסות על עור נקי. אין למרוח את העור בקרם לפני כן, משום שרוב הקרמים מכילים סיליקון ונגזרות של נפט, חומרים הסותרים את פעילות השמן האתרי.

מרכיבי השמן האתרי מגיעים ל רמת שיא בדם כעבור 20 דקות, ואז מתחיל תהליך ההתפרקות שלהם. כשעה וחצי לאחר העיסוי, השמן האתרי עבר פירוק מלא, כך שאין הצטברות כלשהי בגוף ולא נוצר עומס על פעילות הכבד.

לפני הכנת תערובת השמן לעיסוי, מומלץ לתת למטופל להריח את כל אחד מן השמנים שרוצים להכניס לתערובת. לאנשים שונים יש רגישויות שונות והעדפות ריח שונות. אם נכניס לתערובת שמן בעל ריח הדוחה את המטופל, תודעתו תהיה עסוקה בדחיית הריח, גופו יתכווץ והדבר יפגע ביעילות העיסוי.

צרוף של מספר שמנים יחד נקרא בעגה המקצועית "סינרגטיקה". צירוף מספר שמנים יחד יוצר ריח חדש, שהוא שונה מריחו של כל שמן בנפרד, ונוצרות תכונות והשפעות חדשות שלא קיימות כאשר משתמשים בכל שמן בנפרד.

את תערובת העיסוי נכין משמן בסיס (שמן צמחי בכבישה קרה) ולתוכה נכניס 2% שמנים אתריים. כך למשל, לתוך 50 סמ"ק שמן בסיס, נכניס סך של 20 טיפות שמן אתרי.
ניתן להכין את כל התערובות הבאות בכל כמות רצויה. אתייחס ל-50 סמ"ק שמן בסיס וכ-20 טיפות שמן אתרי.

תערובת ממריצה לעיסוי
לתוך שמן שקדים מתוקים, הכניסו 5 טיפות מכל אחד מן השמנים האתריים הבאים: רוזמרין, אקליפטוס, לבנדר ואורן. ניתן להחליף את האקליפטוס בשמן לימון או אקליפטוס לימוני.

תערובת מרגיעה לעיסוי
לתוך שמן שקדים מתוקים, הכניסו 10 טיפות שמן מליסה ו -10 טיפות שמן לבנדר.
ניתן להחליף את שמן המליסה בשמן רוזווד או שמן טנג'רין או ברגמוט.

אפרודיזיאק (שמן לעירור מיני) 200245639-001
לתוך 50 מ"ל שמן שקדים מתוקים, הכניסו 4 טיפות מכל אחד מהשמנים האתרים: יסמין, סנדל-ווד, פטשולי וגרנים + 2 טיפות ילנג-ילנג.. ניתן להחליף כל אחד מן השמנים האתריים הללו בשמן אתרי ורדים. למי שאוהב ריח פחות מתוק, מומלץ להחליף את אחד השמנים בשמן לבנדר.
חשוב: שמן אתרי פטשולי הוא שמן יקר ויש הרבה חיקויים סינתטיים. ילנג-ילנג הוא שמן מאד דומיננטי וחשוב לא לעבור על המינון, אחרת הריח נעשה "כבד".
העיסוי עצמו צריך להיות כך שהוא 'נוגע לא נוגע'. עיסוי ארומתרפי הוא עדין באופיו. המטרה היא להרגיע ולעורר משיכה מינית. זהו איננו עיסוי רפואי ולא אמור להגיע לשכבות השריר העמוקות. לכן תנועות העיסוי צריכות להיות ארוכות ונעימות.

תערובת לעיסוי לסובלים מכאבי מפרקים
: לתוך שמן שומשום, הכניסו 5 טיפות מכל אחד מן השמנים הבאים: רוזמרין, מנטה, אקליפטוס וקינמון (או אגוז מוסקט). לטיפול נקודתי במפרק כואב, יש לשלש את כמות השמנים האתריים.

בקליניקה נתיב לריפוי שבמנוף נעשים עיסויים מדיטטיביים להרפיה וריפוי. לפרטים על עיסוי מדיטטיבי לחצו כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

10 − nine =

דילוג לתוכן