מיניות מקודשת – ויכולו השמים והארץ

מיניות מקודשת ציורכשהתחלתי לספר לחברה על הקורס מיניות מקודשת שאני מנחה, היא אמרה לי: "מלכה, תעזבי אותך מהמילים הגבוהות. אנחנו בגילנו צריכות טיפים מעשיים כדי להעיר משהו שנרדם מזמן". אז לפני שתבטלו בהינף יד את ה"מילים הגבוהות", אני ממליצה להמשיך לקרוא עוד קצת, על דרך שהחזירה אותי לכוח החיים שלי…

לשם כך שימו בצד לרגע את כל מה שאתם חושבים על מין, על מנת שנוכל להרחיב את ההתבוננות על המיניות אל האספקט ההוליסטי-רוחני.

אם ניתן את הדעת להתבוננות מעמיקה על מיניות, נוכח שקיימים ארבעה סוגים של יחסי מין. מין לצרכי רביה, מין רומנטי, מין לתחזוקה אנרגטית של הגוף ומין מקודש. מין לצרכי רבייה כולכם וודאי מכירים ומבינים. מין רומנטי מתקיים כאשר  בין שני אנשים יש אהבה רומנטית המתבטאת גם במשיכה מינית הדדית והם רוצים לבטא את אהבתם בגוף. מין לצורך תחזוקה אנרגטית של הגוף אמנם מוכר בהיכרות אינטואיטיבית אך אין נותנים עליו את הדעת. האדם הוא ייצור מיני ומין הוא אחד מן הצרכים הפיזיולוגיים שלו. קיום יחסי מין תורם לאיזון האנרגטי של הגוף ומשפר את הזרימה בכל המרידיאנים ובמרכזים האנרגטיים לאורך עמוד השדרה (הצ'קרות) ובכך משפר את הבריאות הפיזית והנפשית כאחד. מין לצורך תחזוקה אנרגטית של הגוף חשוב בכל הגילאים וחשוב עוד יותר כאשר האדם איננו נמצא במערכת יחסים זוגית, משום שאז אין לו הזדמנויות רבות לקיום יחסי מין.

מהו אם כן מין מקודש? 
כל מציאות גשמית היא השתקפות והתגשמות של רעיון רוחני הקיים בממד אסטראלי. בדומה לתהליך של יצירה, שבו היוצר הוגה רעיון, מתחיל לחשוב עליו ולחפש את הדרכים להגשימו, כך כל מציאות התחילה בקיום הפוטנציאל למציאות הזאת, בממד שאינו פיזי. החיבור המיני בין גבר לאישה גם הוא, כמו כל רעיון, קיים בממדים הרוחניים כפוטנציאל לחבר בין שני אספקטים של האלוהות – הממד הנקבי והממד הזכרי. כל אחד משני הממדים הללו, יש לו איכויות משלו ותפקידים משלו. שניהם חשובים באותה המידה ממש כפי שהאדמה והשמיים לא יכולים להתקיים באופן משמעותי האחד ללא השני. האדמה לא תניב ללא הגשם והגשם יהיה חסר משמעות ללא תנובת האדמה. מתקיימת מערכת של יחסי גומלין. גם במערכות זוגיות חד-מיניות, אחד מבני הזוג יותר "נקבי" והשני יותר "זכרי". אם לא הייתה קוטביות, לא הייתה נוצרת משיכה מינית ביניהם. לקשר ההדדי שבין הנקבי לזכרי מספר עקרונות יסוד: קוטביות אנרגטית בין נשים לגברים יוצרת את המשיכה ביניהם, את האהבה הארוטית. הקוטביות היא הבסיס לכל שינוי ויצירה, הבסיס לתנועה. חתירה לשוויון במובן זהות ("אנחנו זהים", כמו שאומרת התנועה הפמיניסטית) מבטלת את הקוטביות ובכך מבטלת את האהבה הארוטית המבוססת על קוטביות זו. במקום זאת עלינו לחתור לשוויון מעמדי.

המתח המיני שנוצר ומתגבר בזמן "המשחק המקדים", משול לאנרגיה המזינה את היצירה באשר היא. יצירת הבורא. זהו סוג המתח של האמן היוצר, של האדם היוצר את מציאות חייו. על מנת שהיצירה, המשתקפת במגע המיני בעונג הפיזי המגיע לשיאו, תהיה עוצמתית ובעלת נוכחות (גם בעדינות יש עוצמה), עלינו להטעין אותה באנרגיה, להזין את התשוקה באופן מודע. להתחבר לכוח החיים. למהות היצירתית בתוכנו.

העיקרון הנשי והעיקרון הגברי:
רבות נאמר ונכתב על היין והיאנג, האלוהים והשכינה, האדמה והשמים. הנשיות: מכילה, מזינה, רכה, גמישה, מצמיחה מתוכה, מהווה "אגן" בכל המובנים (אגן היקוות, מיכל וכו'), מלבישה, מתייחסת למחזוריות, עונות השנה, לירח, ללילה, לחום, אדמה, קבלה. הזכריות: מפרה, נותן, נוקשה ויציב, מתייחס לשמים, שמש, בניית יסודות, חוזק פיזי, ועוד. בין הנקבי לזכרי יש הפריה הדדית וכל תהליך של טרנספורמציה תלוי בקיום שתי מהויות אלה. מערכת היחסים בין הזכרי לנקבי מתאפיינת ב: – הפכים – הפריה הדדית (יום אינו נחשב יום ללא הלילה) – ככל שיש יותר איזון ושיתוף פעולה בין שני ההיבטים, כך השלם גדל. – בכל אחד מן המצבים יש "עקבות" של שתי המהויות. למשל: תמיד תהיה רטיבות באדמה ותמיד יהיה אור כלשהו בלילה (הכוכבים). – בכל תהליך של טרנספורמציה או של יצירה יש שלב זכרי ושלב נקבי, יש נתינה וקבלה, פעיל ומתמסר שמתחלפים ביניהם תוך כדי המפגש.

התרבות הפטריארכאלית השלטת כבר קרוב לעשרת אלפים שנים, רוקנה את המפגש המיני מן הרוחניות שלו. במקום הדדיות, יש כובש ונכבש, במקום נתינה וקבלה יש תובענות וכניעה, בעלות ותובענות לסיפוק צרכים. במקום שבו האישה נחשבת נחותה, גופה החשוף נחשב פריצות, היא מייצגת את כוחות האופל, מובן שמעשה האהבה נחשב כמשהו שיש להתבייש בו ולחוש אשמה בכל פעם שחשים בתשוקה ארוטית. המיניות המקודשת מבקשת להחזיר למיניות את הקדושה.

אז מה ההבדל בין מיניות מקודשת למין רומנטי?
במיניות מקודשת יש התכוונות מודעת של שני הצדדים להתייחס למפגש המיני הנוכחי  כדרך לחוות חוויה של התרוממות הרוח, דרך הגוף. זהו מפגש של שתי נשמות בממד הפיזי.
מהם האפיונים של מין מקודש לעומת סוגי מין אחרים?
– יש התייחסות מודעת אל המרחב הפיזי והכנה שלו ממש כפי שמכינים היכל תפילה. על החדר להיות נקי ומסודר, מזמין, רך ומפנק, אפשר להכין מראש שמן לעיסוי הדדי, נרות, מוזיקה נעימה.
– התהליך הוא העיקר ולא החתירה הנמרצת אל האורגזמה! התהליך איטי ונבנה,  כדי להעצים את הנתינה והקבלה, העינוג ההדדי, החיבור האנרגטי הנוצר מן הקוטביות האנרגטית המתחברת לשלם בעזרת שימוש בתודעה. אין "מטרה". – יש סבלנות והקשבה הדדית והרבה הערכה הדדית וכבוד הדדי כמו גם כבוד למין כביטוי נשגב ולא פחות ערך.
– המפגש לרוב משלב תרגילי נשימה, בהתייחס לנשימה ככלי להעלות את האנרגיה המינית לאורך הגוף.
– תנועה ומגע משותפים. במין מקודש אין אגו כמו "איך הביצועים שלי?"  ככל שנרפה יותר מן האגו, כך נוכל להגיע להתרוממות רוחנית גדולה יותר. – יש התמסרות הדדית (לעומת כובש/נכבש בסקס).
–  והעיקר – יש הקשבה הדדית עמוקה ועדינה והתחייבות משותפת לעונג הדדי.

במפגש מיני מקודש יש תחושה של שלמות. של חיבור שלם בין שמים וארץ לאור גדול, כפי שנאמר:
"וַיְכֻלּוּ הַשָּׁמַיִם וְהָאָרֶץ" ויכולו – במובן כוליות. הכול מתאחד לשלם אחד.

עבורי החיבור אל המיניות המקודשת היה כמו חזרה אל המקורות, אל החיים במלואם, אל מעיין הריפוי העמוק ביותר.

למעוניינים להרחיב את הקריאה, מזמינה אתכם להמשיך למאמר על טנטרה ועל מיניות ביהדות

איך מיישמים את כל זה בחיי היומיום של האדם המערבי? לשם כך אני מזמינה אתכן, נשים, לקורס
לגעת בעונג – קורס עומק לנשים במיניות מקודשת.
ערב מבוא יתקיים ב 25/8 בשעה 20:00 במרכז אור, רח' מצפה נוף 94 כרמיאל
ב24/10 יפתח קורס לזוגות – "באים מאהבה" . לפרטים יש ליצור אתי קשר.

 

2 תגובות על “מיניות מקודשת – ויכולו השמים והארץ

  1. עדי יקרה
   תודה על שאלתך
   טנטרה כפי שהיא במקור, בתרבות ההינדית, מתייחסת לכל תחומי החיים ונולדה מתוך התרבות ההינדית. בחלק המיני שלה, היא דומה מאד למיניות מקודשת. ההבדל שאני רואה הוא, שמיניות מקודשת היא התייחסות על-תרבותית. כמו חיבור של כל הידע הגופני והרוחני הקיים באנושות על כוחה המרפא והמחבר של המיניות. זהו הלקט מתוך תרבויות שונות (אגב גם ביהדות יש בכתבים מסוימים התייחסות מאד גבוהה למיניות). אחד הדגשים שיש במיניות המקודשת הוא של מרפא. הידע החדש-ישן על האופן שבו אפשר להתרפא רגשית דרך הלימוד העמוק של המיניות המקודשת הוא הייחוד שלה.
   לשאלתך מתי לומדים כל אחד מהם – זה תלוי מה הדבר שאת רוצה ללמוד. טנטרה במקור מחוברת יחד עם יוגה ומדיטציה. זה חלק מהלימוד של הגוף-נפש שמגיע מהודו במקור.
   מיניות מקודשת הוא לטעמי כמו ידע ישן שקיבל עידכון לדורנו ולצרכים של הדור הזה, דור שהתרחק מהקשבה פנימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

18 − 8 =

דילוג לתוכן