לידה קלה בעזרת צמחי מרפא

יש לי דיאלוג מתמשך עם השימוש בחומרי ריפוי למיניהם, טבעיים וכאלה שהם מעשה ידי אדם.
אני מדברת רבות בשבחה של יכולת התודעה ליצור מציאות, בכוחו של הדמיון לרפא רקמות שבריאותן השתבשה. ואם כוחו של הדמיון רב כל-כך, מדוע אנו זקוקים גם לחומרים? האם הצורך שלנו להשתמש בתרופות מכל סוג שהוא נובע משום שתודעתנו מוגבלת או פשוט אינה מסוגלת להשיג את המטרה הנכספת? להבנתי, אין זו הסיבה היחידה.

אני רואה בשימוש בצמחי מרפא חלק מהדיאלוג בין האדם לאדמה ומההודיה שלנו על הזכות שהעניקה לנו האדמה לחיות עליה ולהשתמש בתנובתה.

שימוש בשמנים אתריים וצמחי מרפא יכולים לסייע למניעת חיתוך חיץ הנקבים בזמן לידה, מניעת סימני מתיחה בבטן, טיפול בפטמות סדוקות, הרגעת חרדות בזמן הלידה, ומעבר קל עבור תינוקך לעולם הזה…

הנה מספר עצות שליקטתי מיודעות דבר, מיילדות ומרפאות, בנושא היריון ולידה. שמן להיריון

– אינהלציה לפרינאום (חיץ הנקבים) לריכוך ומניעה של קרעים בזמן הלידה:
הניחי בתוך אסלת השירותים קערה מקובעת היטב. צקי לתוכה מים רותחים, 2-3 ענפי רוזמרין, כמה טיפות שמן זית או נבט חיטה. שבי על האסלה, מבלי שהמים הרותחים נוגעים בעור כמובן, במשך כרבע שעה כל יום החל משבוע ההיריון ה-37. ביום הלידה מומלץ לשבת זמן ממושך ככל האפשר. כמובן, אפשר לנצל את זמן הישיבה על האסלה לנשימות ולהתרגעות…

– עיסוי פרינאום למניעת צורך באפיזיוטומי (חיתוך חיץ הנקבים):
את העיסוי תוכלו לראות בסרטון http://www.youtube.com/watch?v=WGcQRdkDsTY . מומלץ לבצע עיסוי עדין בשמן נבט חיטה: טבלי את אצבעותיך בשמן ועסי בעדינות.

– עיסוי הבטן בזמן ההיריון ואחריו לשימון העור ועידון סימני מתיחה:
הכיני שמן לעיסוי באופן הבא: 30 סמ"ק שמן נבט חיטה + 10  סמ"ק שמן קלנדולה ו-110 סמ"ק שמן שומשום. טפטפי לתערובת 20 טיפות שמנים אתריים בעלי ריח שאת אוהבת. מירחי על הבטן פעם ביום לאחר המקלחת.

– הרגעת חרדות  בזמן הלידה:
נדפי שמן אתרי תפוז בחדר הלידה (כ-5 טיפות בתוך מבער שמנים). במקרה שהצוות הרפואי אוסר את בשימוש במבער, שימי בידך מעט שמן שקדים, טפטפי כ-3 טיפות שמן אתרי תפוז ומרחי על הפנים בתנועות מרגיעות או בקשי מבן זוגך למרוח לך את הפנים. שמן אתרי תפוז ידוע בתכונת ההרגעה שלו.

– טיפול בפטמות סדוקות:
מרחי על הפטמות מעט שמן נבט חיטה ועסי בעדינות לאחר כל הנקה.

– שמן לעיסוי תינוקות:
לתוך 50 סמ"ק שמן שקדים, הכניסי 2 טיפות שמן לבנדר ו 2 טיפות שמן ורדים.

– ידוע כי נשים רבות סובלות מטחורים לאחר לידה. ניתן להכין משחה להרגעת טחורים משמנים צמחיים ואתריים. להזמנות צרי אתי קשר.

טיפול בתפרחת חיתולים:
מירחי בעדינות את ישבן תינוקך בחמאת שיאה טהורה ועליה פזרי מעט ליקופאודר (אבקה המופקת מצמח הליקופודיום ואינה סותמת את נקבוביות העור)

אשמח לענות על כל שאלה
באהבה
מלכה

One thought on “לידה קלה בעזרת צמחי מרפא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

13 − twelve =

דילוג לתוכן