העין השלישית – לראות את הבלתי נראה

"על-פי הסיפור המקראי, כאשר ירד אלוהים להר סיני כדי לתת לעם ישראל את התורה, קרה דבר מוזר: "וכל העם רואים את הקולות" (שמות כ', ט"ו).
רבי עקיבא מפרש את המעמד: "רואין הנשמע ושומעין הנראה", כלומר, במעמד הר סיני נפרצו גבולות החושים."

דברים אלו, כתבתי במאמר ויסות חושי – הדרך הטבעית לטפל בילדך, שעסק במערכת החושים וחלקה בהתפתחות הכוללת של התינוק.
ועוד נכתב אז: " החושים המוכרים לרובנו הם החושים הפיזיקאליים, אלו הניתנים למדידה ומחקר. אולם ככל שהלכה עבודתי והעמיקה אל מהות התפתחות התינוק, הילד והאדם, למדתי שיש לנו חושים נוספים, והשימוש בהם פותח אותנו לאפשרויות נוספות.".

תינוקות וילדים צעירים שטרם "התקלקלו" על-ידינו המבוגרים, מסוגלים לקלוט אינפורמציה רבה מן הסובב אותםאינטואיציה על פי איינשטיין ומעולמם הפנימי, מידע שנחשב על חושי. במהלך השנים, קורה לעיתים תהליך של שכחה, או איבוד חלקי של יכולות אלו, מפאת חוסר שימוש בהן, עד אשר האדם הופך לרציונאלי ומציאותי, מחפש הוכחות מדעיות למה שלא ניתן להוכיח בקטגוריה מדעית.

 

 

 צ'קרת העין השלישית

שמה של העין השלישית בסנסקריט ajna, או בתרגום "מרכז הפיקוד"
יכולות התקשורת העל חושית המתוארות לעיל אצל ילדים צעירים, והיכולות להתעצם אצל מבוגרים הפתוחים לכך, מתרכזות ביתר עצמה מבחינה אנרגטית, באזור שבין העיניים ומעליהן; העין השלישית.
העין השלישית היא הצ'קרה השישית מבין שבע הצ'קרות העיקריות בגוף האדם (ראה מאמרים קודמים באתר).

. זוהי הצ'קרה המחברת את האדם אל האינטואיציה ואל התת-מודע מצד אחד, והאחראית גם על ההיגיון והמחשבה מצד שני.

צבע: העין השלישית מהדהדת בתדר הצבע הסגול-אינדיגו.
איברים:  זוהי הצ'קרה המזרימה את אנרגיית החיים לעיניים, למוח ומערכת העצבים,
בלוטה הורמונלית: בלוטת האצטרובל, האחראית על השעון הביולוגי, על מחזורי החיים ועל התווך בין גורמים עצביים להפרשה הורמונאלית.
כפי שהסברתי במאמר צ'קרות – לא לרוחניים בלבד, הצ'קרות מתפקדות כמו שנאים בגוף ותפקידן להמיר את אנרגיית החיים הגולמית שעיקרה מן התדרים של השמש לאנרגיה גשמית בגוף.

העי השלישיתאף שהרפואה המודרנית מכירה במבנה דמוי עין הנמצא בקדמת בלוטת האיצטרובל, אין ממצאים שניתן גם לראות באמצעות עין זו. למרות זאת, ידוע כי הבלוטה  מגיבה לאור ולחושך ומפרישה מלטונין (הורמון השינה) דווקא בשעות החשיכה. יש הסבורים שלבלוטת האצטרובל יש תפקיד חשוב בשמירת זיכרון מגלגולים קודמים.
בתרבויות המזרח מאמינים כבר אלפי שנים שבאזור העין השלישית ישנו איבר אנרגטי אשר מסוגל לראות את הבלתי נראה, כלומר – בעל סגולות מטאפיזיות. בהודו צובעים את המקום בנקודה אדומה או כתומה ובסין היא מכונה טיאן-מו, "עין שמיימית".

חשיבה, תודעה ותקשור

לעין השלישית חשיבות רבה בפיקוד על התודעה שלנו, על היכולת להיות מודעים למחשבות שלנו, להבחין בין פרשנות הנובעת מדפוסים לבין המציאות, להבחין בין מחשבות המונעות מפחד לבין אלו המונעות מעוצמה הנובעת מחיבור אל מהות אנרגטית גבוהה מאיתנו.
כאשר הצ'קרה השישית פתוחה, האדם לומד לחיות בהרמוניה עם מה שמחוץ לו, עם היקום כולו ומבין שהוא אינו ישות יחידה ובודדה, אלא חלק מן השלם וכי הנשמה המצויה בתוכו היא זו המקשרת בינו לבין כל מה שמחוץ לו. באמצעות  העין השלישית אנו מְתַקְשֵרִים (המושג יורחב באחד המאמרים הבאים), מקבלים מידע שאינו נקלט באמצעות העין הפיזיולוגית או האוזן. הטלפתיה היא אחת מיכולותיה של העין השלישית.

ההתעוררות של הצ'קרה השישית מביאה את האדם לחקירה ולשאלות על ייעוד.
בשל היותה אחראית על ה"מיינד" יש לצ'קרה הזו תפקיד חשוב בהגיית רעיונות יצירתיים, שהרי היצירה מתחילה בממד האנרגטי, בחשיבה ורעיון לפני שהיא מתבטאת בחומר.

העין השלישית ותהליכי ריפוי

תפקידה של הצ'קרה השישית בתהליכי ריפוי הוא קריטי, משום שלפני ההבראה הפיזית, על האדם לראות בעיניי רוחו את האפשרות של היותו בריא גם במצבים של חולי קיצוני וכך להתחבר בחזרה לכוח החיים.
הדהוד עוצמתי של העין השלישית יוצר מצב שבו היכולת האינטלקטואלית והיכולת הרוחנית גבוהות ומקיימות אינטראקציה ביניהן.
העין השלישית מביאה אותנו לחפש את האמת, להבדיל בין אמת ואשליה. כאשר מתפתחת מודעות, האדם יכול להתנתק מתפיסה סובייקטיבית ולראות את המשמעות הסמלית שקיימת בכל מצב.

ביטויים של חוסר איזון בעין השלישית

כאשר הצ'קרה אינה מאוזנת, האדם עשוי לחוות את חייו דרך ההיגיון בלבד ויהיה זקוק להוכחות מדעיות לכל דבר ועניין.
קיצוניות שנייה עשויה להתבטא בחוסר חיבור אל המחשבה וההיגיון, בחלימה בהקיץ, חוסר התקרקעות.

חוסר האיזון עשוי להתבטא בבעיות ראייה ושמיעה, בקשיי שינה, בחוסר איזון הורמונאלי, הזדקנות מוקדמת, אלצהיימר ובעיות נפשיות ופסיכיאטריות.

דוגמה מהניסיון הפרטי שלי: לפני כשנתיים התחלתי לשים לב לירידה בראייה שלי. מדובר בתהליך מוכר של התעייפות שרירי העיניים וירידה בגמישות העדשה בגיל מסוים, המביא אנשים רבים להשתמש במשקפים. התקשיתי לקרוא בלילה וכן אותיות קטנות.
אירוע "מקרי" הפגיש אותי עם עדי שטרק ממנוף, פיזיותרפיסטית שהיא גם מדריכה מוסמכת לשיטת בייטס. נפגשתי עם עדי ועם מורתה שהיא רופאת עיניים מיוחדת במינה ולמדתי ממנה תרגילים להרפיית העיניים וחיזוק תפקודן. הראייה שלי השתפרה עד שלא נזקקתי למשקפיים. המשכתי לתרגל גם לאחר שראייתי השתפרה וכבר לא חשתי מוגבלות. אני מבצעת את התרגילים מידי בוקר בזמן ההליכה היומית, מול השמש הזורחת. כעבור מספר חדשים, התחלתי לשים לב שבכל פעם שאני מתרגלת מול השמש, משהו בי נפתח, מגיעה תובנה חדשה, לרוב הקשורה בנושא שמעסיק אותי, תובנה שמקורה אינו במחשבות שלי, אלא בחוכמה קוסמית. יחד עם התובנה החדשה, מגיעה גם שלווה שאינה תלויה בדבר.

האתגר הגדול  שלנו, בני האדם, בהקשר של העין השלישית, הוא לגייס את האנרגיה שלנו בכל מצב מתוך הבנה שאנו משפיעים, אך לא שולטים במה שיקרה לנו מחר.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

twenty − six =

דילוג לתוכן