אנרגיה מינית ללידה קלה

נשמע הזוי? מי בכלל חושבת על סקס בזמן שכולך כואבת והצירים מתחילים?
רק שיעבור הכל בשלום, זו משאלתך היחידה כמעט. תשאלו בודאי – מדוע אני מכניסה את המיניות לכל מקום ומה זה קשור בכלל? קשור גם קשור, והנה הסיפור כולו, על אהבה, מין, ולידה.

בוודאי נתקלתם במילה אוקסיטוצין שמשמעותה היא הורמון האהבה. זה הגורם לנו להחסיר פעימה כאשר אנו מתאהבות. זה המטריף את חושינו ומבלבל אותנו. הוא גם זה המפעיל את תהליך הלידה והצירים. הוא המפעיל את ייצור החלב והוא זה שיגרום לנו לאהוב את ילדנו.

אויבו הראשי של האוקסיטוצין הוא הפחד. כלומר – האדרנלין. זאת אומרת שבכל פעם שהפחד נכנס ללב היולדת, מגיח לו מן המערות החשוכות האדרנלין ומפסיק את הזרימה הטבעית של הלידה.
הבנתן נכון עד עתה – הפחד הוא אויב האהבה.

כמו האהבה, גם האוקסיטוצין לא אוהב שמפריעים לו. הפרעות פוטנציאליות קיימות בשפע בתוך חדר הלידה. חלקן מקורן ביולדת – חששותיה מכאב ומסיבוכים, וחלקן בצוות הרפואי עצמו – האחריות שהם לוקחים על עצמם והחשש שמשהו ישתבש בדרך וייגרם נזק לעובר שבדרך או ליולדת.

מה עושים? כיצד משפרים את הזרימה הטבעית של האוקסיטוצין לטובת תהליך הלידה? 
קורסי הכנה ללידה נותנים הרבה טיפים כיצד לייצר סביבה מרגיעה עבור היולדת. החל מעיסוי על ידי בן הזוג, ועד מוזיקה נעימה, שמנים אתריים מרגיעים ועוד.
אני רוצה להציג את הדברים מנקודת מבט שונה ופחות ידועה.

מקור: http://birthwithoutfearblog.com/2012/12/01/kissing-during-labor-to-reduce-anxiety-and-increase-oxytocin/
לחצו כאן למקור

לידה הוא תהליך המתרחש ברובו בקשר שבין הרחם למוח. בשפה האנרגטית – בין צ'קרת המין לצ'קרת הכתר. צ'קרת המין היא היוצרת, היולדת, וגם המתענגת.

אם נניח לרגע לנושא הלידה ונתבונן במגע מיני, אזי אפשר לומר שעל מנת שאישה תתמסר למעשה האהבה ותפתח רטיבות נרתיקית והתרחבות הנרתיק לפני חדירת אבר המין הזכרי, עליה לחוש בטוחה ורגועה. כל מה שמוכר בספרות כ"משחק מקדים" (מושג שאני אישית מסתייגת ממנו): הליטוף הרך והמענג והנשיקות הרכות על השפתיים, המילים האוהבות, כל אלה נועדו ברמה הביולוגית, להפריש אוקסיטוצין על מנת שאישה תהייה מוכנה ורוצה להזמין אליה את בן זוגה. מכאן ש"שפתיים רכות בפה יגרמו לשפתיים רכות בפות" (לפי דבריה של Naomi Wolf בספרה VAGINA). הוא הדין בלידה.

אם תתייחסו אל הלידה כאל מעשה אהבה, אזי תתרחש לידה שאין בה פחד. לידה רכה, בה הרחם שלכן קורא את בקשתכן להרפיה והתמסרות לתהליך הלידה.

מה עושים ברמה המעשית?
ההכנה מתחילה עוד במהלך ההיריון. הקדישי זמן לענג את עצמך, להתרגע עם בן זוגך. הקדישי זמן לדמיין את הלידה שאת רוצה לפרטיה. השמיעי לעצמך מוזיקה מרגיעה, קחי מספר פעמים ביום פסקי זמן של דקה-שתיים לנשימה עמוקה והרפיה. טפחי את המיניות שלך גם במהלך ההיריון. שמרי את הזרימה המינית הטבעית תוך שאת קשובה בצורה מדויקת למה שגופך מבקש. במהלך ההיריון את עשויה לחוש הבדלים משמעותיים בתשוקתך המינית, הן בחשק והן במה שמענג אותך. יש נשים שתשוקתן המינית עולה בהיריון ויש נשים שהתשוקה שלהן דווקא יורדת. לטפי את גופך באהבה ולמדי את בן זוגך לענג אותך בדיוק כפי שגופך מבקש. ריקודי בטן עדינים מטפחים גם הם את הזרימה האנרגטית של הרחם.

בזמן הלידה, אפשרי רק למי שנוסך בך ביטחון ואהבה להיות נוכחים בחדר. השאירי את ה"לא נעים" מחוץ לטווח. זו הלידה שלך, של בן/זוגך והעיקר – של התינוק שבדרך ויש לו הזכות למלוא הרכות, הביטחון והאהבה בבואו לעולם.

נשיקות צרפתיות ומגע ארוטי תומך בלידה קלה
אני יודעת שהצעותיי עשויות להיות מוזרות ולא קונבנציונאליות אך מי שהעזה לנסות זאת הרוויחה בגדול: נשיקות צרפתיות ומגע אוהב של בן הזוג בפטמות, כן, כאלה המגרים אותך מינית! התמסרי לאהבה. שניהם גורמים להפרשת אוקסיטוצין והתוצאה היא רחם רגועה שמוכנה להתכווץ בזמן במינון המדויק, צוואר רחם שנפתח באהבה להביא אל העולם ברכות תינוק בריא בגופו ונפשו. כמובן שיש לעשות זאת עם כוונת אהבה ולא באופן טכני. הקשר האותנטי והטבעי והלא מזויף בין ההתכוונות (צ'קרת הכתר) לבין הרחם (צ'קרת המין) יעשה את ההבדל.

"ומה אם כל הצוות הרפואי יחוש נבוך מכל המזמוזים שלנו?" שאלה אישה בסוף הריונה?
זה רק ירחיק את מי שמלכתחילה לא אמור להיות שם בשבילכם, ויביא את הצוות הרפואי הנכון אליכם…

זה לא אומר שהצירים לא יכאיבו, אבל הכאב יהיה נסבל יותר, כי לא יהיה בהם כאב הפחד. בנוסף, תהיה לך היכולת לקבל אותם באהבה. ואם בא לך לצעוק. צעקי.
נשים שתרגלו במהלך הלידה את טיפוח האנרגיה המינית אף דווחו על אורגזמה בזמן צירי לחץ. תארו לכן….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

twelve + 11 =

דילוג לתוכן